Obsługujemy Klientów indywidualnych
oraz większe inwestycje!

Wartości płynące z montowania zadaszenia ze szkła

Zadaszenia, gdzie materiałem wypełniającym jest szkło ma bardzo dużo zalet estetycznych, ale również, a może przede wszystkim dużo zalet praktycznych. W dzisiejszym artykule postaramy się Państwu przybliżyć jakie wartości płyną z montowania zadaszeń szklanych.

Zalety montowania zadaszenia szklanego w biznesie

Jest bardzo dużo plusów płynących z montowania takich zadaszeń w biznesie. Weźmy tutaj na przykład halę produkcyjną. Dzięki zastosowaniu zadaszenia ze szkła jesteśmy w stanie w naturalny sposób dostarczyć tak potrzebnego światła na naszej hali produkcyjnej. Dzięki temu nie będziemy musieli korzystać ze sztucznego oświetlenia, które męczy oczy.

Światło to tylko jeden z plusów takiego zadaszenia. Niewątpliwym atutem instalowania szklanego zadaszenia w wyżej wymienionych halach jest fakt, że dzięki temu podwyższamy bezpieczeństwo naszej hali w czasie pożaru.

Hallenschnitt_490

Nikomu tego nie życzymy, ale jeśli taka sytuacja jak wybuch pożaru będzie miała miejsce w Państwa hali to może się okazać, że zadaszenia ze szkła mogą uratować praktycznie całą konstrukcję hali. Jeśli wypełnienie zadaszenia jest z szyb ognioodpornych możemy być spokojni o to, że ogień nie zajmie dachu przedsiębiorstwa, dzięki czemu unikniemy zawalenia sufitu.

 

Zalety montowania zadaszenia ze szkła na tarasie

Taras to miejsce, w którym ludzie uwielbiają spędzać czas przy grillu razem ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną. Jest to również miejsce, gdzie coraz więcej osób spędza samotnie czas, wyciszając się i czytając zaległe książki.

drepo-3

Zainstalowanie takiego zadaszenia pozwoli nam przede wszystkim na możliwość przesiadywania na tarasie podczas deszczu. Już nie będą musieli Państwo uciekać przed kroplami deszczu do domu. Od tej pory będzie możliwość siedzenia na tarasie w czasie deszczu i będzie można przyglądać się temu jak krople deszczu rozwalają się on nasze zadaszenie.

Dodatkowym autem takiego zadaszenia jest fakt, że nie będziemy musieli zapalać lamp na tarasie. Promienie słoneczne świetnie przechodzą przez szkło, dzięki czemu możemy mieć pewność, że na naszym tarasie nigdy nie będzie ciemno podczas dnia.

 Ostatnie aktualności
 • Wartości płynące z montowania zadaszenia ze szkła

  Zadaszenia, gdzie materiałem wypełniającym jest szkło ma bardzo dużo zalet estetycznych, ale również, a może przede wszystkim dużo zalet praktycznych. W dzisiejszym artykule postaramy się Państwu przybliżyć jakie wartości płyną z montowania zadaszeń szklanych.

  Czytaj dalej »
 • Co tak naprawdę zyskujesz, wybierając balustradę ze stali nierdzewnej? Wyniki ankiety

  Balustrady wykonane ze stali nierdzewnej coraz częściej stają się elementem wykończenia domów, coraz więcej się również o nich mówi zarówno w kontekście solidnego wykańczania przestrzeni mieszkalnych, jak i zagadnień związanych ze współczesnym designem. W sieci nie brakuje zarówno profesjonalnych, jak i prostych tekstów na ich temat, które najczęściej mają na celu przekonanie klientów do wyboru  konkretnej firmy. Balustrady, które oferuje nasza firma to przede wszystkim…

  Czytaj dalej »
 • Dla kogo balustrady z mosiądzu?

  Wielu naszych Klientów zachwyca się obecnymi w naszej ofercie balustradami z mosiądzu. Nic dziwnego – balustrady wyróżniają się szczególną elegancją. Doskonale pasują do wnętrz, które posiadają ekskluzywny wygląd. Wrażenie ekskluzywności potęgują zazwyczaj użyte dodatki w postaci różnorodnych elementów dekoracyjnych – głównie roślinnych. Użyte dekory podkreślają styl wnętrza – nowoczesny lub bardziej zabytkowy. Te stylowe balustrady po pewnym czasie pokrywają się patyną w kolorze brązowo-zielonym. Niestety…

  Czytaj dalej »
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
+48 501 056 885
+48 502 028 066
 • ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych
  ul. Przerwana 10 (dawniej ul. Badylarska)
  02-484 Warszawa
 • tel.: (22) 863 27 90
 • email: zkm@zkm.com.pl
Zobacz mapę dojazdu
Referencje ZKM

Przez niemal 30 lat ZKM pracował dla setek inwestorów indywidualnych, firm oraz instytucji - zrealizowaliśmy kilka tysięcy projektów, cechujących się najwyższą jakością wykonania, przekładającą się wprost na zadowolenie naszych klientów.

Czy wiesz, że...
 • Cynkowanie ogniowe balustrad oraz innych konstrukcji stalowych polega na zanurzeniu elementów konstrukcji w specjalnych wannach. Technologia cynkowania ogniowego wykorzystuje zjawisko dyfuzji, które polega na wnikaniu atomów cynku w zewnętrzną warstwę stali. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Cynk to trzydziesty pierwiastek w układzie okresowym Mendelejewa lecz numer jeden pod względem zabezpieczeń antykorozyjnych!

 • Malowanie proszkowe balustrad, schodów oraz innych konstrukcji stalowych polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię stali. Pokryte farbą elementy są następnie wygrzewane w piecu w temperaturze około 200°C.

 • W celu zachowania bezpieczeństwa wysokość balustrady w domkach jednorodzinnych powinna być nie mniejsza niż 90cm, a w obiektach publicznych nie mniejsza niż 110cm. Balustrady powinny być zamontowane przy schodach lub podjazdach gdy ich wysokość przekracza 50cm.