Obsługujemy Klientów indywidualnych
oraz większe inwestycje!

Schody stalowe – obok balustrad – stanowią główną specjalizację ZKM. Zaprojektujemy, wykonamy oraz zainstalujemy dla Państwa każdy rodzaj schodów, niezależnie od ich lokalizacji czy wymagań technicznych.

Oferta ZKM obejmuje zarówno schody wewnętrzne jak i zewnętrzne – wykonujemy konstrukcje ze wszystkich rodzajów stali, używając do wykończenia różnych materiałów – według życzenia Klienta, wymagań technicznych oraz estetycznych.

Zarówno trepy, jak i poręcze mogą być wykonane z drewna, ze szkła, z metalu lub innych surowców. Należy jednak pamiętać, że w przypadku schodów do użytku wewnętrznego o wiele większe znaczenie mają względy estetyczne, o tyle przy schodach zewnętrznych już na etapie projektu należy uwzględniać wymagania użytkowe – odporność na warunki atmosferyczne, wytrzymałość tonażowa lub inne elementy zależne od umiejscownienia konstrukcji schodów mogą narzucać materiały, z których należy ją wykonać.

Dowiedz się więcej i zobacz realizacje ZKM dotyczące schodów:

Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
+48 501 056 885
+48 502 028 066
  • ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych
    ul. Przerwana 10 (dawniej ul. Badylarska)
    02-484 Warszawa
  • tel.: (22) 863 27 90
  • email: zkm@zkm.com.pl
Zobacz mapę dojazdu
Referencje ZKM

Przez niemal 30 lat ZKM pracował dla setek inwestorów indywidualnych, firm oraz instytucji - zrealizowaliśmy kilka tysięcy projektów, cechujących się najwyższą jakością wykonania, przekładającą się wprost na zadowolenie naszych klientów.

Czy wiesz, że...
  • Cynkowanie ogniowe balustrad oraz innych konstrukcji stalowych polega na zanurzeniu elementów konstrukcji w specjalnych wannach. Technologia cynkowania ogniowego wykorzystuje zjawisko dyfuzji, które polega na wnikaniu atomów cynku w zewnętrzną warstwę stali. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Cynk to trzydziesty pierwiastek w układzie okresowym Mendelejewa lecz numer jeden pod względem zabezpieczeń antykorozyjnych!

  • Malowanie proszkowe balustrad, schodów oraz innych konstrukcji stalowych polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię stali. Pokryte farbą elementy są następnie wygrzewane w piecu w temperaturze około 200°C.

  • W celu zachowania bezpieczeństwa wysokość balustrady w domkach jednorodzinnych powinna być nie mniejsza niż 90cm, a w obiektach publicznych nie mniejsza niż 110cm. Balustrady powinny być zamontowane przy schodach lub podjazdach gdy ich wysokość przekracza 50cm.