Obsługujemy Klientów indywidualnych
oraz większe inwestycje!

Rodzaje balustrad oraz ich przeznaczenie

Balustrady są konstrukcjami zabezpieczającymi schody, tarasy, balkony, mosty oraz inne niebezpieczne miejsca.

Ze względu na sposób wykonania rozróżniamy balustrady montowane wewnątrz budynków oraz balustrady montowane na zewnątrz. W tym drugim przypadku balustrady są narażone na niekorzystne działania czynników atmosferycznych, takich jak wysokie i niskie temperatury, deszcz, śnieg, wiatr czy też szkodliwe substancje.

Rodzaje balustrad wewnętrznych:

 1. Balustrady ze stali nierdzewnej, w wersji polerowanej lub szlifowanej.
 2. Balustrady ze stali zwykłej, malowane proszkowo na kolor zgodnie z wzornikiem RAL.
 3. Balustrady szklane. Balustrady szklane dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich to te balustrady w których szkło montowane jest do słupków stalowych wcześniej przytwierdzonych do podłoża. Druga grupa to tzw. balustrady szklane samonośne, bez słupków stalowych. Do wykonania balustrad szklanych stosujemy szkło bezpieczne klejone oraz hartowane. Rodzaj szkła oraz kolorystyka jest dobierana do indywidualnych preferencji każdego Klienta.
 4. Balustrady z mosiądzu, w wersji polerowanej oraz szlifowanej, niekiedy lakierowane proszkowo lakierem bezbarwnym.

Rodzaje balustrad zewnętrznych:

 1. Balustrady ze stali nierdzewnej, w wersji polerowanej lub szlifowanej.
 2. Balustrady ze stali zwykłej, gdzie konstrukcja stalowa jest cynkowana ogniowo, a następnie w zależności od wymagań Klienta, może być malowana proszkowo na kolor wg palety RAL.
 3. Balustrady szklane. Technologia wykonania balustrad szklanych taka sama jak w przypadku balustrad wewnętrznych.

 

Klienci często zadają sobie i nam pytanie –  jaką balustradę wybrać? Oczywiście wszystko uzależnione jest od tego, jaki charakter ma wnętrze lub miejsce, gdzie balustrada będzie montowana oraz jakie nakłady środków inwestor może przeznaczyć. Staramy się wybrać optymalne rozwiązanie.

W przypadku balustrad ważnym elementem jest ich konstrukcja, a tym samym wytrzymałość. Oprócz wyglądu balustrady, ważnym jest aby balustrada była stabilna i bezpieczna – tak naprawdę jest to kluczowy czynnik przy projektowaniu balustrad.

Kolejnym aspektem jest dobranie odpowiedniego sposobu montażu, tak aby balustrada była stabilna. Po wybraniu odpowiedniego wzoru balustrady oraz spełnieniu pozostałych warunków prawidłowego wykonania i montażu, pozostaje zadowolenie i radość z wykonanej pracy!tagi: ,,
Ostatnie aktualności
 • Wartości płynące z montowania zadaszenia ze szkła

  Zadaszenia, gdzie materiałem wypełniającym jest szkło ma bardzo dużo zalet estetycznych, ale również, a może przede wszystkim dużo zalet praktycznych. W dzisiejszym artykule postaramy się Państwu przybliżyć jakie wartości płyną z montowania zadaszeń szklanych.

  Czytaj dalej »
 • Co tak naprawdę zyskujesz, wybierając balustradę ze stali nierdzewnej? Wyniki ankiety

  Balustrady wykonane ze stali nierdzewnej coraz częściej stają się elementem wykończenia domów, coraz więcej się również o nich mówi zarówno w kontekście solidnego wykańczania przestrzeni mieszkalnych, jak i zagadnień związanych ze współczesnym designem. W sieci nie brakuje zarówno profesjonalnych, jak i prostych tekstów na ich temat, które najczęściej mają na celu przekonanie klientów do wyboru  konkretnej firmy. Balustrady, które oferuje nasza firma to przede wszystkim…

  Czytaj dalej »
 • Dla kogo balustrady z mosiądzu?

  Wielu naszych Klientów zachwyca się obecnymi w naszej ofercie balustradami z mosiądzu. Nic dziwnego – balustrady wyróżniają się szczególną elegancją. Doskonale pasują do wnętrz, które posiadają ekskluzywny wygląd. Wrażenie ekskluzywności potęgują zazwyczaj użyte dodatki w postaci różnorodnych elementów dekoracyjnych – głównie roślinnych. Użyte dekory podkreślają styl wnętrza – nowoczesny lub bardziej zabytkowy. Te stylowe balustrady po pewnym czasie pokrywają się patyną w kolorze brązowo-zielonym. Niestety…

  Czytaj dalej »
Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
+48 501 056 885
+48 502 028 066
 • ZKM Zakład Konstrukcji Metalowych
  ul. Przerwana 10 (dawniej ul. Badylarska)
  02-484 Warszawa
 • tel.: (22) 863 27 90
 • email: zkm@zkm.com.pl
Zobacz mapę dojazdu
Referencje ZKM

Przez niemal 30 lat ZKM pracował dla setek inwestorów indywidualnych, firm oraz instytucji - zrealizowaliśmy kilka tysięcy projektów, cechujących się najwyższą jakością wykonania, przekładającą się wprost na zadowolenie naszych klientów.

Czy wiesz, że...
 • Cynkowanie ogniowe balustrad oraz innych konstrukcji stalowych polega na zanurzeniu elementów konstrukcji w specjalnych wannach. Technologia cynkowania ogniowego wykorzystuje zjawisko dyfuzji, które polega na wnikaniu atomów cynku w zewnętrzną warstwę stali. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Cynk to trzydziesty pierwiastek w układzie okresowym Mendelejewa lecz numer jeden pod względem zabezpieczeń antykorozyjnych!

 • Malowanie proszkowe balustrad, schodów oraz innych konstrukcji stalowych polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię stali. Pokryte farbą elementy są następnie wygrzewane w piecu w temperaturze około 200°C.

 • W celu zachowania bezpieczeństwa wysokość balustrady w domkach jednorodzinnych powinna być nie mniejsza niż 90cm, a w obiektach publicznych nie mniejsza niż 110cm. Balustrady powinny być zamontowane przy schodach lub podjazdach gdy ich wysokość przekracza 50cm.